ÚVOD

UBYTOVÁNÍ

RESTAURACE

ČERNÁ VODA

OKOLÍ

KONTAKTY

Hotel Černá Voda
790 54 Černá Voda 147

hotelcernavoda@seznam.cz

+ 420 721 278 577

KNIHA HOSTŮ

AKCE • NOVINKY • INFO

Otevírací doba
PO - ČT:11 - 20 hod.
PÁ - SO:11 - 22 hod.
NE:11 - 17 hod.

Vážení zákazníci!
Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin

 

 


Černá Voda

Černá Voda leží ve střední nadmořské výšce 340 m východně od Žulové, při Černém potoce, a táhne se podél silnice, která směřuje na severovýchod do Roklin a dále přes Starou Červenou Vodu buď na sever k Vidnavě, nebo na východ k Velkým Kuněticím, tj. ke státním hranicím s Polskem. Nové i Staré Podhradí leží jižně od Černé Vody, jsou to vlastně jen skupiny domů a zřícenina hradu Kaltenštejn v podhůří Sokolského hřbetu.

Oficiální stránky obec naleznete na: www.obeccernavoda.cz

Zajímavost v obci a okolí:

Kaltenštejn
zřícenina hradu z 13. století připomínaného poprvé
v  roce 1295

Budova renesančního zámečku se zámeckou kaplí
nejstarší památka v obci, chráněna památkovým úřadem

Farní kostel Panny Marie

Velký rybník
a rybník U dubu
soustava rybníků, na kterých lze provozovat rybolov

 

Píšťala
skalní útvar dokumetující zvětrávání terénních útvarů v žule -  přírodní památka

Venušiny misky
jedinečný geomorfologický výtvor v žule žulovského plutonu.
Národní přírodní památka

Rychleby.cz
regionální informační server Rychleb a Rychlebských hor

Rychlebské stezky
sít trialů speciálně upravených pro jízdu na horských kolech

Turistika

Hotel Černá Voda díky své poloze nabízí návštěvníkům spoustu kulturních a přírodních zajímavostí, cyklostezek, turistických a naučných stezek, hlavně pak ale jedinečnou krásu Rychlebských hor, které Vám nabídnou jeden z nejkrásnějších koutů nedotčené přírody, ticho a klid na lesních pěšinách, čistý vzduch a křišťálovou vodu i historii dávných časů.

Léto

V letním období se nabízí vycházky do tichých a kouzelných zákoutí Rychlebských hor, k návštěvě určitě doporučujeme přírodní památky Venušiny misky, Nýznerovské vodopády či Píšťalu, zříceninu hradu Kaltenštejn, je zde také možnost romantického koupání v několika  zatopených lomech, rybaření v rybnících v blízkosti obce, návštěva krápníkových jeskyní na Pomezí nebo bezbariérových Na Špičáku, vodní sporty na nedalekých polských jezerech u Nysy a Otmuchówa, mechová jezírka na Rejvízu, nebo třeba návštěva zámku Jánský vrch, kde se také mimo jiné nachází velmi vzácná sbírka dýmek.

Zima

V zimním období jsou milovníkům sportu k dispozici lyžařské vleky na Miroslavi, vzdálené asi 12 km. Jedná se o lyžařský areál, kde jsou tři sjezdovky v délce 1200, 800, a 600 m. Sjezdovky jsou upravovány rolbou a sněhovými děly, možnost večerního lyžování, za poplatek úschovna lyží. Svůj lyžařský talent můžete prokázat také na Červenohorském sedle, Ramzové (17 km), Ostružné nebo Petříkově (22km), příznivé jsou i podmínky pro běžecké lyžování prakticky na území celého okresu.